Srebrna Szkoła

Srebrna Szkoła

Dbałość o wysoki poziom kształcenia można przyrównać do walki. Piramowicz od lat wychodzi z niej zwycięsko, zawsze z tarczą! W przenośni i dosłownie.

Ogłoszone niedawno wyniki corocznego rankingu Perspektyw napawają całą Szkołę ogromną satysfakcją i motywują do dalszej wytężonej pracy. W tym prestiżowym rankingu doceniani jesteśmy corocznie już od 8 lat.

W 2017 roku przyznano nam zaszczytną SREBRNĄ TARCZĘ! Mamy powody do dumy –  zajęliśmy 8 miejsce w województwie podlaskim, 244 w Polsce. Jest to efekt wspólnej pracy ambitnych i wytrwałych Uczniów, zaangażowanych Nauczycieli z pasją oraz  życzliwego wsparcia i zaufania Rodziców. Sukces cieszy tym bardziej, że jesteśmy jedynym liceum z Powiatu Augustowskiego, które doceniono za naukowe osiągnięcia. A jest czym się pochwalić!

W 90-letniej tradycji Szkoły leży dbałość o optymalne warunki rozwoju Uczniów. Atutem I LO jest bardzo dobra kadra pedagogiczna, przygotowana do pracy z uczniami o wszechstronnych zainteresowaniach. Przygotowanie do matury jest niezmiennie naszym priorytetem. Odzwierciedlają to wyniki. Zdawalność egzaminu dojrzałości na przestrzeni ostatnich 10-ciu lat wynosi 99% !

W ostatni roku po raz kolejny zanotowaliśmy bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych. Na poziomie 85% lub wyżej zdało egzaminy:

 • z matematyki PP – 42 osoby, z czego 9 na 100%,
 • z język polskiego PP – 13 osób,
 • z języka angielskiego PP – 63 osoby z czego, 7 na 100%.

Szczególną chlubą napawa nas Kamil Sawicki – jeden z 24 uczniów w Polsce, który w 2016 roku zdali maturę na 100%. To jedyny taki Absolwent z obszaru dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Nasz Absolwent!

Oferujemy też solidne przygotowanie do olimpiad. Od roku 2000 na Centralnym etapie olimpiad przedmiotowych uczniowie uzyskali 5 tytułów laureatów i 24 tytuły finalistów: Olimpiady Literatury Języka Polskiego, Olimpiady Biologicznej, Ekologicznej, Języka Rosyjskiego, Chemicznej, Filozoficznej. Z myślą o rozwijaniu zainteresowań naukowych uczniów oferujemy zajęcia w laboratoriach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Proponujemy też indywidualne toki nauki.

Nasi uczniowie najchętniej wybierają klasy o profilu biologiczno-chemicznym (z rozszerzoną biologią, chemią, matematyką lub fizyką) i matematyczno-fizycznym (z rozszerzoną matematyką, fizyką i geografią) oraz językowo-humanistycznym (z rozszerzonym j. angielskim, geografią, historią lub wos). Uczniowie mogą realizować  swoje pasje, korzystając z różnorodnych zajęć pozalekcyjnych:

 • teatralnych – Teatr Res Humanae – dla gimnazjalistów i licealistów od 27 lat przygotowuje spektakle na potrzeby szkoły, miasta, Powiatu, Parafii,
 • artystycznych – w ramach zajęć dodatkowych przygotowujemy do konkursów literackich, muzycznych, plastycznych, do olimpiad i konkursów przedmiotowych,
 • sportowych , przy szkole działają:
  • drużyna pływacka (2015/2016 finał Wojewódzki w pływaniu – dziewczęta II miejsce, chłopcy III miejsce),
  • drużyna piłki siatkowej dziewcząt i chłopców (2015/2016 – III Liga wojewódzka – I miejsce dziewcząt),
  • drużyna strzelecka, drużyna tenisa stołowego, drużyna lekkoatletyki

Drzwi naszej Szkoły są zawsze otwarte dla Uczniów z pasją. Cieszymy się, że tylu z Was z nami jest!

 Społeczność ZSO w Augustowie

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści