Oddział Wewnętrzny w nowoczesnej odsłonie

Oddział Wewnętrzny w nowoczesnej odsłonie

9 stycznia odbyła się uroczystość przekazania do użytku po generalnej modernizacji Oddziału Wewnętrznego, największego oddziału augustowskiego szpitala. Do dyspozycji pacjentów jest pięćdziesiąt łóżek, a zapotrzebowanie jest znacznie większe. Oddział ten ma też najwyższy kontrakt szpitalny – ponad 4 mln złotych, przy kontrakcie dla całego SP ZOZ w Augustowie wynoszącego ponad 22 mln zł.

W ramach przeprowadzonej inwestycji wyremontowano oba odcinki: żeński i męski, zlokalizowane na drugim i trzecim piętrze wschodniego skrzydła szpitala. Remont obejmował wszystkie sale pacjentów, które zostały wyposażone w pełne węzły sanitarne (prysznic z kabiną, wc i umywalka). Nowy wygląd otrzymały łazienki ogólnodostępne, korytarze oraz pomieszczenia personelu medycznego. Fundusze na modernizację o wartości prawie 1 mln zł pochodziły z budżetu Powiatu Augustowskiego, udział szpitala to kwota 20 tys. zł.

W uroczystości wzięli udział: ksiądz biskup Romuald Kamiński – Biskup Pomocniczy Ełcki oraz ksiądz prałat Marian Szewczyk – kapelan szpitala, Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie, przedstawiciele Powiatu: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta, członkowie Zarządu Powiatu: Lech Haraburda, Marek Dobkowski i Andrzej Zarzecki oraz Andrzej Sobolewski – Przewodniczący Rady Powiatu. Zaproszenie przyjęli członkowie Rady Społecznej SP ZOZ: Michał Kotarski i Ireneusz Sokołowski. Uczestniczyli członkowie Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu: Wiesława Zofia Jedlińska – Przewodnicząca oraz Maciej Kaszuba i Leszek Płoński. W spotkaniu wzięli udział: Danuta Zawadzka – Dyrektor SP ZOZ, Wioletta Tomaszycka – Bednarczyk – Zastępca  Dyrektora, Anna Kujawska – Naczelna Pielęgniarka, przybyli również ordynatorzy oddziałów i pracownicy szpitala.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu pomieszczeń przez księdza biskupa Romualda Kamińskiego, uczestnicy mieli okazję zobaczyć oddział w nowej odsłonie.

Starosta Jarosław Szlaszyński w swoim wystąpieniu podziękował personelowi całego szpitala za dobrze wykonywaną pracę. Podkreślił, że opieka medyczna jest jednym z priorytetów w działalności władz Powiatu Augustowskiego.

– W tej kadencji przyjęliśmy zasadę, że będziemy szpital wspierać w obszarze modernizacji, remontów i inwestycji – powiedział starosta. – Rok 2016 był tego przykładem, został wyremontowany ten oddział. W roku 2017 planujemy wyremontować Oddział Ginekologiczno – Położniczy. I ten proces będziemy prowadzić tak, aby szpital był naszą wspólną wizytówką, podkreślił starosta.

Podczas spotkania dyrektor Danuta Zawadzka podzieliła się informacją, że w pomieszczeniach piwnicznych wygospodarowano duże pomieszczenie, które będzie teraz wykorzystywane jako świetlica, a jednocześnie jako sala szkoleniowa, m.in. na szkolenia i inne formy zajęć z udziałem większej liczby personelu augustowskiego szpitala. Wraz z postępem w medycynie niezbędnym stało się podnoszenie umiejętności i wiedzy personelu placówek szpitalnych, stąd też konieczność stworzenia odpowiednich warunków do szkoleń. W przeprowadzonym remoncie szpitalnej świetlicy i jednocześnie sali szkoleniowej pomagała młodzież z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia wszyscy uczestnicy uroczystości przełamali się opłatkiem, życząc zdrowia i pomyślności w Nowym 2017 Roku, spełnienia marzeń i realizacji planów i zamierzeń.
Red.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści