Wycieczki edukacyjne młodzieży ze szkół prowadzonych przez Powiat Augustowski

Wycieczki edukacyjne młodzieży ze szkół prowadzonych przez Powiat Augustowski

Logotypy  przedsięwzięcia pod nazwą "Poznaj Polskę". Od lewej: Logotyp z Orłem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Logotyp Programu Poznaj Polskę, Logotyp Rządowego Programu Polski Ład.

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” 152 uczniów z trzech augustowskich szkół średnich i szkoły specjalnej wzięło udział w pięciu wycieczkach edukacyjnych, w ramach których odwiedziło w sumie 28 punktów edukacyjnych. Wycieczki odbyły się w okresie od 27 kwietnia do 1 czerwca 2022 roku. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 110.849 zł, z czego 63.071 zł pochodziło z dotacji z budżetu państwa, a 47.778 zł z wkładu własnego w postaci wpłat rodziców oraz z funduszu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” w Augustowie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 Specjalnej z Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie pojechali na trzydniową wycieczkę szlakiem Jana Pawła II, patrona szkoły, w ramach której odwiedzili między innymi Wadowice, Tyniec oraz Kraków. Ze szczegółowym opisem wycieczki wraz ze zdjęciami można zapoznać się na stronie szkoły pod linkiem.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie wzięli udział w dwóch trzydniowych wycieczkach edukacyjnych. Jedna z podróży odbyła się na trasie Białystok – Warszawa – Gniezno –  Poznań, a ramach której młodzież odwiedziła między innymi Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Ostrów Tumski w Poznaniu. Szczegóły wycieczki pod linkiem. Druga wycieczka odbyła się szlakiem renesansu, zaczynając od zwiedzenia Lublina, poprzez Majdanek, Puławy, Kazimierz Dolny, a kończąc na Nałęczowie i Kozłówce. Opis wycieczki wraz ze zdjęciami dostępny pod linkiem.

Młodzież z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego pojechała na dwie dwudniowe wycieczki: uczniowie z Technikum Nr 1 zwiedzili Trójmiasto, w tym między innymi Westerplatte, Katedrę Oliwską czy Europejskie Centrum Solidarności, a uczniowie z Branżowej Szkoły 1 stopnia Nr 1 pojechali do Warszawy, w której odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego,  Centrum Nauki Kopernik oraz obejrzeli fragment muru Getta Warszawskiego. Link do zdjęć i opisu wycieczek.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści