Młodzież augustowskich szkół średnich zagrała dla Niepodległej

Młodzież augustowskich szkół średnich zagrała dla Niepodległej

W środę, 10 listopada, na boisku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego po raz XI rozegrano Turniej Piłki Nożnej z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości o puchar Starosty Augustowskiego. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje augustowskich szkół średnich.

Jak co roku rozgrywki miały bardzo uroczysty charakter. Otwarcia turnieju z odśpiewaniem hymnu narodowego dokonała Urszula Maksimowska – p.o. Dyrektora ACE. Następnie młodzież przystąpiła do rywalizacji sportowej, która stała na wysokim poziomie piłkarskim. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna ACE. Drugie miejsce zajęła drużyna I LO prowadzona przez Arkadiusza Szyndlera, 3 miejsce zajęła drużyna II LO – Tomasza Choroszewskiego, a 4 miejsce przypadło zespołowi ZST – Kazimierza Kołakowskiego. Najlepszym bramkarzem został uczeń II LO, a „królem strzelców” turnieju uczeń reprezentujący ACE.

Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Dariusz Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski oraz Urszula Maksimowska – p.o. Dyrektora ACE, a także Mieczysław Sobolewski – wieloletni zawodnik i trener Sparty Augustów, Radny Rady Powiatu w Augustowie.

Jak co roku wszyscy uczestnicy po zakończeniu zawodów spotkali się na wspólnym posiłku ufundowanym przez Dyrektora Bursy Międzyszkolnej w Augustowie.

Organizatorzy dziękują Powiatowi Augustowskiemu, Dyrekcji ACE i Bursy Międzyszkolnej za wsparcie i pomoc przy organizacji turnieju.

Jacek Szybajło i Marcin Szorc

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści