Podpisano porozumienie o współpracy

Podpisano porozumienie o współpracy

Decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr 8/Bds2/2020 od 1 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie został utworzony oddział przygotowania wojskowego.

7 września odbyło się uroczyste podpisanie umowy dot. współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz 14 Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach, który odpowiedzialny będzie za organizację zajęć praktycznych. W imieniu szkoły umowę podpisała Anna Monika Sus – Cilulko – Dyrektor ZSO, natomiast ze strony jednostki wojskowej płk Ireneusz Król – Dowódca 14 Pułku Przeciwpancernego.
Uczniowie nowo utworzonego oddziału będą realizowali zajęcia zgodnie z ramowym planem nauczania dla liceum ogólnokształcącego, a dodatkowo będą brać udział w typowo wojskowych szkoleniach teoretycznych i praktycznych.

Oprócz godzin, które zostały ujęte w programie ministerialnym, będą przewidziane dodatkowe zajęcia. Już dziś mogę powiedzieć, że będą to między innymi kursy sternika motorowodnego, zdobycie patentu płetwonurka czy możliwość uzyskania prawa jazdy

wyliczał starosta Jarosław Szlaszyński.

Chcielibyśmy też, aby uczniowie uczestniczyli w szkoleniu z zakresu sportów walki. To tylko niektóre z naszych propozycji, w zanadrzu mamy jeszcze wiele innych, dodał.

Pod koniec uroczystości starosta przekazał na ręce Pani Dyrektor portret generała dywizji Wojska Polskiego Aurelego Serdy-Teodorskiego – komendanta Wyższej Szkoły Wojskowej w latach 1922-1925.

Warto przypomnieć, że nowy oddział cieszy się dużą popularnością, a absolwenci tej klasy będę mieli łatwiejszą drogę startu do zawodowej służby wojskowej. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w szkole średniej, będą dodatkowo punktowani przez komisje rekrutacyjne, np. aplikując do wyższych szkół wojskowych.

Red.

Na zdjeciu podpisanie porozumienia o współpracy. Od lewej Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie Pani Anna Monika Sus – Cilulko i dalej Dowódca 14 Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach Pan płk Ireneusz Król
Podpisanie porozumienia o współpracy
Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści