DOSTĘP DO PONAD TRZECH MILIONÓW KSIĄŻEK I CZASOPISM W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W AUGUSTOWIE!

DOSTĘP DO PONAD TRZECH MILIONÓW KSIĄŻEK I CZASOPISM W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W AUGUSTOWIE!

Choć biblioteka w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie nie zajmuje wielkiej powierzchni, to jej czytelnicy mają dostęp do największej liczby książek, czasopism i opracowań naukowych w mieście oraz całym powiecie.

Wszystko dzięki portalowi Academica, z którym nasza Szkoła nawiązała współpracę. Academica jest to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, umożliwiająca korzystanie ze zdygitalizowanych zasobów (ponad 3 milionów dokumentów!) Biblioteki Narodowej z komputera bibliotecznego – taka możliwość właśnie zaistniała w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie.

W praktyce oznacza to możliwość korzystania z cyfrowych nieprzebranych zasobów Biblioteki Narodowej w Warszawie (utworów literackich – także w wydaniach najnowszych – opracowań naukowych, podręczników itp.). Publikacje te dostępne są nieodpłatnie w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy Uczniów II LO oraz wszystkich mieszkańców miasta i powiatu do korzystania z nowych zasobów naszej biblioteki.

II LO

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści