Powiat Augustowski – Dobry Polski Samorząd

Powiat Augustowski – Dobry Polski Samorząd

Powiat Augustowski zajął 1. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów 2019, w kategorii do 60 tys. mieszkańców i otrzymał honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019.

Organizatorem Rankingu jest Związek Powiatów Polskich. Uczestniczą w nim wszystkie powiaty z całego kraju. Udział w Rankingu jest bezpłatny.

Oceniając jednostki samorządu terytorialnego, eksperci Związku Powiatów Polskich wybierają najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy w kraju. W tym roku brano pod uwagę 63 zróżnicowane kryteria, ujęte w 10 grupach tematycznych. Uwzględniane były m.in. realizowane w 2019 r. działania proinwestycyjne i prorozwojowe, jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, stosowane rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej oraz prowadzone działania w zakresie edukacji, sportu i kultury.

Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań w 2019 r.

– Jest to wielki zaszczyt i powód do dumy, że Powiat Augustowski już po raz czwarty z rzędu został zwycięzcą Rankingu Powiatów. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację zadań naszego powiatu – mówi Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści