Opłatkowe spotkanie AK-owców i Sybiraków

Opłatkowe spotkanie AK-owców i Sybiraków

W poniedziałek, 6 stycznia,  AK-owcy z Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Augustowie i Sybiracy z augustowskiego Koła Związku Sybiraków oraz zaproszeni goście spotkali się w licznym gronie, by podzielić się opłatkiem i złożyć noworoczne życzenia.

Uroczystość rozpoczęła się w Bazylice Mniejszej NSJ mszą świętą w intencji poległych i zmarłych oraz o zdrowie żyjącym AK-owcom i Sybirakom, której przewodniczył ksiądz dziekan Wojciech Jabłoński – Proboszcz Parafii.

Ciąg dalszy miał miejsce w restauracji „Albatros”, gdzie oprócz Sybiraków i członków augustowskiego koła ŚZŻ AK przybyli: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski, Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa, Michał Kotarski – Radny Rady Powiatu Augustowskiego, dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz przedstawiciele środowisk współpracujących z kombatantami: Henryka Mołodziejko, Barbara Koronkiewicz, Agnieszka Milanowska, Katarzyna Bernatowicz, Henryka Rzepecka, Anna Jakucewicz, Danuta Gregorowicz, Danuta Kaszlej.

W klimat świąteczny wprowadzili zebranych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta i II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, pięknie wykonanym koncertem kolęd i pastorałek.

Tradycyjne przełamanie się opłatkiem i noworoczne życzenia poprzedziła modlitwa, którą poprowadził ksiądz Władysław Podeszwik. Podzielił się on wzruszającymi refleksjami korespondującymi ze wspomnieniami o tych, którzy odeszli w ubiegłym roku na wieczną wartę. Nie zabrakło też akowsko-sybirackich wspomnień i rozmów.

Gospodarzami i organizatorami spotkania byli: Zbigniew Kaszlej – prezes augustowskiego koła ŚZŻ AK i Henryka Rzepecka  – wiceprezes Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru.

Opłatkowe spotkanie AK-owców i Sybiraków Opłatkowe spotkanie AK-owców i Sybiraków Opłatkowe spotkanie AK-owców i Sybiraków

Fot. AK Klub

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści