MIKOŁAJKOWY FESTIWAL KULTUR W ACE

Podobnie jak rok temu, 5-6 grudnia 2019 roku w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbywał się Mikołajkowy Festiwal Kultur. Inicjatorami cyklu imprez była Dyrekcja oraz grono pedagogów z ACE. Patronat honorowy objął Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski.

Pierwszego dnia odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy, współorganizowany przez UKS Centrum Augustów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  1. SMS GRODNO (Białoruś)
  2. UKS CENTRUM AUGUSTÓW
  • DAUGAVPILS SPORTA SKOLA (Łotwa)
  1. KS FANAT-VOLLEY SOLECZNIKI (Litwa)
  2. ACE AUGUSTÓW

5 grudnia odbył się również Mikołajkowy Turniej koszykówki chłopców, w którym wzięły udział trzy szkoły średnie z powiatu augustowskiego. Zawody rozgrywały się na wysokim poziomie. 3 miejsce zajęła drużyna z I LO prowadzona przez Artura Paczyńskiego, 2 miejsce – drużyna II LO prowadzona przez Zbigniewa Ryniewicza, 1 miejsce – drużyna ACE prowadzona przez Marcina Szorca. Wszystkie drużyny  otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Nagrody wręczyła Jolanta Sowól – Wicedyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

Tego samego dnia odbyła się dziesiąta już edycja  Konkursu Piosenki Literackiej „Jesień Bardów nad Nettą”, przygotowana przez Marzenę Szczęsną – Wasilewicz i Jerzego Wasilewicza.  Jak zwykle uczestnicy zachwycili umiejętnościami wokalnymi nie tylko jury, ale też zgromadzoną młodzież. Komisja w składzie: Violetta Puzio, Emilia Faszcza i Jerzy Osewski ustaliła następujące wyniki: I miejsce uczennica II LO z utworem „Zamiast”, II miejsce – uczennica ACE w utworze „ Port Amsterdam”, III miejsce – uczennica II LO z utworem „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną”. Przyznana została również nagroda publiczności uczennicy I LO oraz dwa wyróżnienia uczniom I LO oraz II LO.

Późnym popołudniem w auli ACE odbył się Koncert Mikołajkowy.  Jak zwykle miał on charytatywny cel: pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły i ich rodzinom.

5 grudnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs na kartki i stroiki świąteczne. Anna Rozmysłowicz – Wicedyrektor ACE oraz nauczycielki: Klaudia Kwiecień oraz Katarzyna Magdziarek wręczyły dyplomy i nagrody uczniom, których prace wyróżniło jury konkursowe. Słodkie upominki otrzymały również klasy, które aktywnie uczestniczyły w konkursie.

6 grudnia  uczniowie czterech szkół wzięli udział w konkursie nakrywania stołów o tematyce – „Tradycje świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach”.

Uczestniczyli przedstawiciele następujących placówek :

  • – Zespołu Szkół nr 4 z Suwałk,
  • – Liceum Ogólnokształcącego z Litewskim Językiem Nauczania Im. 11 Listopada w Puńsku,
  • – Zespołu Szkół Technicznych w Augustowie,
  • – Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

Zgodnie z regulaminem konkursu, uczniowie nakrywali stoły do świątecznych dań oraz prezentowali charakterystyczne zwyczaje bożonarodzeniowe wybranych krajów.

Odświętnie nakryte stoły konkursowe i prezentacje oceniło jury w składzie: Marcin Budynek – restaurator, właściciel Tawerny „Fisza” w Augustowie; Celina Cieślukowska – kierownik restauracji Firmy Logos w Augustowie oraz  Anna  Wilczewska – przedstawicielka Firmy Sodexo przy British American Tabaco – kierownik gastronomii. Wszyscy zawodnicy  otrzymali nagrody – upominki, dyplomy, a opiekunowie podziękowania.

Przez cały okres Festiwalu odbywał się też kiermasz ciast i rękodzieła. Organizatorką była Maria Wielgat.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które okazały wielkie serca – zarówno przy organizacji imprezy jak i dokładając swoją „cegiełkę” w akcjach charytatywnych.

ACE

Mikołajkowy Festiwal Kultur w Augustowskim Centrum Edukacyjnym Mikołajkowy Festiwal Kultur w Augustowskim Centrum Edukacyjnym Mikołajkowy Festiwal Kultur w Augustowskim Centrum Edukacyjnym

Fot. ACE