„Sportowa Polska 2019” – uhonorowano samorządy za rozwój infrastruktury sportowej

„Sportowa Polska 2019” – uhonorowano samorządy za rozwój infrastruktury sportowej

W czwartek, 14 listopada odbyła się w Warszawie Gala „Sportowa Polska 2019”, będąca podsumowaniem 20. lat realizacji inwestycji sportowych przez samorządy terytorialne. W Gali zorganizowanej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego uczestniczył m.in. Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. Odebrał on przyznany Marszałkowi Województwa Podlaskiego – Arturowi Kosickiemu tytuł „Promotora Infrastruktury Sportowej XX-lecia”.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wraz z innymi samorządami terytorialnymi aktywnie działa na rzecz rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w naszym regionie. Na terenie województwa podlaskiego powstało w ciągu minionych 20. lat wiele inwestycji służących nie tylko rozwojowi sportu kwalifikowanego, ale również umożliwiających kreowanie właściwych warunków do uprawiania kultury fizycznej przez ogół społeczeństwa. Dzięki temu województwo podlaskie stało się przyjaznym miejscem do uprawiania sportu i kultury fizycznej.

Na pozytywny obraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej naszego regionu składa się oczywiście wysiłek finansowo-organizacyjny wszystkich samorządów. Mówiąc o inwestycjach zrealizowanych w ostatnich latach warto podkreślić, że o piłkarsko-lekkoatletyczny stadion wzbogaciła się Łomża, zaś w Augustowie oddana została do użytku nowoczesna baza dla kajakarzy, natomiast w Suwałkach, obok już istniejących – aquaparku oraz stadionów: lekkoatletycznego i piłkarskiego, dobiega końca budowa największej w naszym regionie hali sportowo-widowiskowej.

A oto lista samorządów z województwa podlaskiego, które zostały wyróżnione mianem najaktywniejszych uczestników przedstawionego na Gali – Programu „Budujemy Sportową Polskę”:
– Gminy: Grajewo, Grodzisk, Hajnówka, Jasionówka, Korycin, Kulesze Kościelne, Łomża, Mały Płock, Mielnik, Narewka, Puńsk, Śniadowo;
– Miasta: Augustów, Hajnówka, Sokółka, Kolno, Michałowo, Nowogród, Suwałki, Wysokie Mazowieckie, Zambrów;
– Starostwa Powiatowe: Augustów, Bielsk Podlaski, Grajewo, Łomża, Zambrów.

jg/red.ak

Logo "Sportowa Polska"

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści