3 Maja na sportowo

3 maja już po raz dziewiąty spotkaliśmy się na Orliku Zespołu Szkół Ogólnokształcących, gdzie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Augustowskiego z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Organizatorami byli Animatorzy Orlika ZSO: Agata Żukowska i Marcin Olszewski, którzy czuwali nad jego przebiegiem. Turniej uświetnił  swoją obecnością Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski, a także Radni Rady Powiatu w Augustowie.

W finale turnieju uczestniczyły cztery drużyny wyłonione w drodze eliminacji na Orliku ZSO. Do finałowej rywalizacji zakwalifikowały się dwie drużyny z Augustowa: Drużyna II LO i FC BORO oraz dwie drużyny z powiatu: Drużyna z Nowinki i Sztabina. Zwycięzcą turnieju została Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Nowinki, natomiast na trzecim – Sztabina. Podczas turnieju wyłoniony został również najlepszy strzelec, który „strzelił” aż pięć bramek.

Podsumowania turnieju, wręczenia pucharu i nagród dokonali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski oraz Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Augustowskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie. Na koniec imprezy uczestnicy oraz kibice mogli skosztować pysznego bigosu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy za rok.

Red.  3 Maja na sportowo3 Maja na sportowo 3 Maja na sportowo

Fot. ZSO w Augustowie