Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie

14 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie odbyła się uroczystość z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ślubowania i pasowania nowych uczniów.

W gościnnych progach bursy międzyszkolnej zgromadziła się cała społeczność Szkoły: uczniowie, pracownicy, rodzice i goście. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski, Bożenna Kondracka – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Jarosław Kwiecień – Dyrektor Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie, Adam Siedlecki – Komendant Ochotniczych Hufców Pracy. Podopieczni OHP w Augustowie i wychowawcy Dariusza Tomczyka wsparli jako wolontariusze organizację akademii. Szczególnie było nam miło gościć uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej nr 4.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie nowych  uczniów. Po części oficjalnej młodzież szkoły wraz z wolontariuszami przedstawiła inscenizację pt. Pociąg do wolności.  Na scenie pojawiły się różne postacie z historii Polski w scenerii dworca kolejowego. Przedstawieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna. Całość przygotowała młodzież gimnazjum i SPDP wraz z wolontariuszami OHP. Po inscenizacji wszyscy zgromadzeni zostali włączeni do akcji Sto flag na sto lat niepodległości naszej ojczyzny.

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Specjalnych w AugustowieObchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie

Fot. ZSS w Augustowie