IV Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Augustowskiego

25 maja na Strzelnicy w Klonownicy odbyły się już IV Zawody Strzeleckie o puchar Starosty Augustowskiego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz Święta Straży Granicznej. Współorganizatorami imprezy były: Powiat Augustowski, Placówka Straży Granicznej w Augustowie oraz Augustowski Klub Strzelecki „Krechowiak”.

Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedziały służby mundurowe, urzędy i zakłady pracy. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn mieszanych, każdy zespół składał się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn.

Uczestnicy strzeleckich zmagań oddawali strzały z dwóch rodzajów broni: z pistoletu na odległość 15 metrów w pozycji stojącej i z karabinku sportowego na odległość 50 metrów w pozycji leżącej. Każdy miał możliwość oddania 5 strzałów próbnych oraz 10 punktowanych.

Pierwsze miejsce drużynowo zajął British American Tobacco, na drugim miejscu uplasowała się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, a na trzecim Ochotnicza Straż Pożarna Augustów-Lipowiec. Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii służb mundurowych zajęła drużyna Placówki Straży Granicznej z Augustowa, na drugim miejscu zawody zakończył zespół Nadleśnictwa Augustów, a na trzecim reprezentacja Aresztu Śledczego w Suwałkach. Indywidulanie w pistolecie oraz karabinie sportowym kobiet pierwsze miejsce zajęła Jolanta Kropiewnicka – SG Augustów. Wśród mężczyzn indywidulanie w pistolecie sportowym na pierwszym miejscu uplasował się Zdzisław Omelianiuk Nadleśnictwo Płaska, natomiast w karabinie sportowym – Tomasz Gaber – SG Płaska.