Zostań specjalistą od bezpieczeństwa!

Zostań specjalistą od bezpieczeństwa!

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie zaprasza tegorocznych maturzystów na studia pierwszego i drugiego stopnia. Oferowane kierunki to: administracja, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja, obronność, dowodzenie, a także logistyka, zarządzanie i dowodzenie oraz lotnictwo.

Do dyspozycji studentów są przeznaczone nowoczesne sale wykładowe i laboratoria, 12 sal konferencyjnych, zinformatyzowana biblioteka z blisko milionem woluminów, czytelnia internetowa, blisko 1000 miejsc hotelowo-internatowych, stołówka akademicka, restauracja oraz bogata infrastruktura sportowa: hale sportowe, kryty basen, sauna, siłownia, stadion sportowy z bieżnią lekkoatletyczną i korty tenisowe. Studenci Akademii mogą uczestniczyć w wymianie partnerskich uczelni zagranicznych w ramach programu Erasmus +, a także odbyć specjalne szkolenie wojskowe przygotowane w oparciu o ministerialny program „Legia Akademicka”.

Przy uczelni działa osiem sekcji Akademickiego Związku Sportowego i liczne organizacje studenckie, w których można zawrzeć ciekawe znajomości i rozwinąć swoje zainteresowania. Akademia Sztuki Wojennej jest uczelnią publiczną, nadzorowaną przez ministra Obrony Narodowej oraz ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nauka dla studentów cywilnych jest bezpłatna, a ponadto, placówka oferuje liczne stypendia socjalne i projakościowe.

Akademia Sztuki Wojennej jest spadkobierczynią dziedzictwa i kontynuatorką tradycji Wyższej Szkoły Wojennej (1919-1946). Kształci oficerów na potrzeby dowództw, sztabów, uczelni, instytucji wojskowych i cywilnych związanych z obronnością państwa. Młodzież cywilną przygotowuje do zadań publicznych, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa narodowego oraz systemu reagowania kryzysowego.

W strukturach Akademii znajduje się jedyne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych, specjalistyczne Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia, a także Centrum Badań nad Bezpieczeństwem, stanowiące ośrodek analiz i ekspertyz na potrzeby organów władzy publicznej.

Więcej informacji na stronie: www.akademia.mil.pl/kandydat lub na profilu społecznościowym: fb/AkademiaSzWoj.

Akademia Sztuki Wojennej

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści