90-lecie OSP w Netcie Drugiej

90-lecie OSP w Netcie Drugiej

W niedzielę 6 maja odbyły się uroczyste obchody 90-lecia powstania jednostki oraz nadania sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Netcie Drugiej.

Mszę Świętą polową odprawił ks. kan. Janusz Mroczkowski, który poświęcił także sztandar i odznaczenia, jakie wręczono najlepszym strażakom. Uroczystego przekazania sztandaru dokonał dh Zdzisław Czakis – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Białymstoku.

W uroczystości udział wzięli członkowie OSP w Netcie Drugiej, mieszkańcy wsi, z których jednostka zrzesza swoich druhów, a także przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych. Powiat Augustowski reprezentowali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski i Andrzej Sobolewski – Przewodniczący Rady Powiatu.

Dzisiejszy dzień jest szczególny, bo otrzymaliście sztandar, znak tożsamości, na którym wyhaftowane jest wasze zawołanie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – mówił w przemówieniu starosta. Następnie pogratulował strażakom, składając życzenia, by służąc pod swoim sztandarem, cieszyli się zawsze opieką świętego Floriana.

90-lecie OSP w Netcie Drugiej90-lecie OSP w Netcie Drugiej90-lecie OSP w Netcie Drugiej90-lecie OSP w Netcie Drugiej90-lecie OSP w Netcie Drugiej90-lecie OSP w Netcie Drugiej

Fot. K. Batus

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści