II Wschodnie Forum Drogowe

II Wschodnie Forum Drogowe

W czwartek, 15 marca w Suwałkach odbyło się II Wschodnie Forum Drogowe poświęcone najważniejszym inwestycjom drogowym w regionie.

Podczas panelu dyskusyjnego poruszono wiele ważnych dla województwa kwestii, m.in. przebiegu tras Via Baltica i Via Carpatia. Budowa pierwszej trasy jest bardzo zaawansowana i ma zakończyć się do 2022 roku. Natomiast duże zaniepokojenie wśród samorządowców budzi budowa Via Carpatii (szlaku łączącego Morze Bałtyckie z południem Europy), która będzie przebiegała z Białegostoku w stronę Knyszyna i Ełku, omijając tym samym Augustów.

Podczas kongresu głos zabrał Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, który zaapelował o rozsądek. Podkreślił, że należy zapewnić właściwą strukturę komunikacyjną Województwa Podlaskiego, a mieszkańcom dogodny dojazd do stolicy województwa – ośrodka edukacji, kultury i zdrowia poprzez budowę drogi ekspresowej po drodze krajowej Nr 8 – z Białegostoku przez Korycin do Augustowa. Zbieżne stanowisko w tej sprawie zajął również Wojciech Walulik – Burmistrz Augustowa.

Wypowiedź starosty poparł również przez Czesław Renkiewicz – Prezydent Suwałk, Szczepan Ołdakowski – Starosta Suwalski oraz Piotr Alszko – Starosta Sejneński.

Red.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści