Bóg rodzi się nieustannie…

Bóg rodzi się nieustannie…

„Bóg rodzi się nieustannie…” – jasełkami z takim przesłaniem rozpoczęła się uroczystość Powiatowego Spotkania Opłatkowego, które odbyło się 20 grudnia w sali teatralnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa – ksiądz infułat Antoni Kochański, ksiądz prałat Marian Szewczyk – Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, ksiądz kanonik Wojciech Jabłoński – Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego oraz siostry: Helena Kamińska – Dyrektor DPS Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Augustowie i Maria Kiłyk – Dyrektor DPS Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Studzienicznej. Obecni byli Radni Rady Powiatu na czele z Andrzejem Sobolewskim – Przewodniczącym Rady. Przybył Zarząd Powiatu: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski, Członkowie Zarządu Powiatu: Marek Dobkowski, Lech Haraburda i Andrzej Zarzecki. Zaproszenie na uroczystość przyjęli dyrektorzy i zwierzchnicy instytucji oraz przedstawiciele firm współpracujących z Powiatem, zwierzchnicy powiatowych służb, inspekcji i straży oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych. Udział wzięli dyrektorzy i wicedyrektorzy powiatowych szkół i placówek oświatowych oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego. W uroczystości uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących na czele z Joanną Lisek – Dyrektor Szkoły.

W bożonarodzeniowy nastrój wszystkich zebranych wprowadził wspólny śpiew kolęd i piękne jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, pod kierunkiem księdza Daniela Kowalskiego. Młodzież nie tylko przypomniała uczestnikom spotkania wielkie wydarzenia, które miały miejsce w betlejemskiej stajence, ale także zwróciła uwagę, że Bóg rodzi się dla nas nieustannie, a zbliżające się Święta są doskonałą okazją do odkrycia tej prawdy.

Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski wszystkim przybyłym na spotkanie opłatkowe, całej „powiatowej rodzinie”, życzył spokojnych, ciepłych, radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego. Podziękował również za pracę i zaangażowanie w służbę na rzecz naszej społeczności.

Po modlitwie poprowadzonej przez księdza Wojciecha Jabłońskiego był czas na przełamanie się opłatkiem oraz złożenie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2018 Roku.

 

zdjęcia: Grzegorz Haraburda

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści