Uroczyste obchody 60-lecia MOS w Augustowie

Uroczyste obchody 60-lecia MOS w Augustowie

W piątek 8 września odbyły się uroczyste obchody 60 – lecia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Augustowie, jedynej placówki wychowania pozaszkolnego w województwie podlaskim z tak szerokim wachlarzem sekcji sportowych.

Uroczystości rozpoczęły się od przywitania gości przez Jarosława Kwietnia – Dyrektora Zespołu Placówek Młodzieżowych, w skład którego obecnie wchodzi MOS (dawniej NORD), a także Wiesława Jerucia – poprzedniego Dyrektora oraz Jarosława Ossowskiego
 – trenera placówki, a wcześniej zawodnika i dyrektora ośrodka.

W uroczystościach udział wzięli podopieczni placówki, byli i obecni pracownicy, a także zaproszeni goście. Powiat Augustowski reprezentował Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski, Wiesława Zofia Jedlińska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Augustowie i Bożenna Kondracka – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. Wśród zaproszonych gości była także delegacja z Rejonu Brasławskiego na Białorusi, z którym Powiat Augustowski 30 września 2016 roku podpisał porozumienie o partnerskiej współpracy. Zagraniczni goście, dziękując za życzliwe przyjęcie, wyrazili wdzięczność, że mogą uczyć się od tak doświadczonej oraz szczycącej się wielkimi osiągnięciami placówki, jaką jest MOS. Zespół Placówek Młodzieżowych w Augustowie obecnie realizuje dwutygodniowe szkolenia dla białoruskich instruktorów z nowo powstałej szkółki żeglarskiej w Brasławiu.

Jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia nagród i pamiątek pracownikom placówki, zasłużonym zawodnikom i trenerom, a także zaproszonym gościom. Oprawę artystyczną święta zapewniła Augustowska Flota Śpiewająca AQQ.

Uroczystość zakończył słodki poczęstunek – tort udekorowany okolicznościowym zdjęciem. Następnie zaproszono gości na rejs statkiem po augustowskich jeziorach. Z pokładu statku można było obserwować zmagania wychowanków MOS-u na wodzie.

Red.

60-lecie MOS

Od lewej: Jarosław Kwiecień, Jarosław Ossowski, Wiesław Jeruć

 

60-lecie MOS

Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski wręcza podziękowanie Jarosławowi Kwietniowi – Dyrektorowi ZPM w Augustowie

 

60-lecie MOS

J. Szlaszyński – Starosta Augustowski i K.Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski – wręczają podziękowanie J. Ossowskiemu

 

60-lecie MOS

Delegacja z Rejonu Brasławskiego na Białorusi

 

60-lecie MOS

Zdjęcie grupowe Dyrektora ZPM z zawodnikami i trenerami MOS

60-lecie MOS60-lecie MOS60-lecie MOS 60-lecie MOS 60-lecie MOS

Fot. M.Chodacz

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści