„Święto Pogranicza 2017”

„Święto Pogranicza 2017”

Na zaproszenie Rejonu Łoździeje 3 czerwca przedstawiciele Powiatu Augustowskiego uczestniczyli w „Święcie Pogranicza 2017” połączonym z dwudniowymi obchodami 420 – lecia litewskiego miasta Łoździeje.

Powiat Augustowski podczas wyjazdu reprezentowali: Marek Dobkowski – Członek Zarządu oraz Ireneusz Sokołowski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Augustowie. Uczestnicy polskiej delegacji mieli okazję wziąć udział m.in.: we mszy świętej, a także w uroczystej paradzie, która przeszła ulicami miasta z udziałem reprezentacji z Litwy, Białorusi, Estonii, Gruzji, Łotwy i Rosji.

W tym roku przypada 10. rocznica podpisania porozumienia o partnerskiej współpracy. Rejon Łoździeje leży w południowej części Litwy, na pograniczu z Polską i Białorusią. To piękny zakątek – z nieskażoną przyrodą, pięknymi jeziorami i lasami. Rejon Łoździeje i Powiat Augustowski mają podobne uwarunkowania geograficzne. Dlatego w najbliższym czasie planowane jest podjęcie szeregu wspólnych działań, aby te wspaniałe i niespotykane atuty, którymi tak hojnie obdarzyła nas natura, wykorzystać dla rozwoju ruchu turystycznego i wspólnego wypromowania naszych regionów.
Red.

Święto Pogranicza 2017 Święto Pogranicza 2017

Od lewej: Ireneusz Sokołowski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Augustowie, Artūras Margelis – Mer Miasta Łoździeje, Marek Dobkowski – Członek Zarządu Powiatu

Święto Pogranicza 2017

Fot. Kamil Batus

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści