Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących triumfatorami XV Powiatowego Konkursu Młodego Aktora

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących triumfatorami XV Powiatowego Konkursu Młodego Aktora

20 marca 2017 odbył się jubileuszowy, bo już XV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora, organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących (Bożena Bendig i Elżbieta Klekotko) pod patronatem Starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Tym razem nagroda specjalna przeznaczona była dla uczestników, którzy w pierwszym etapie prezentowali twórczość zmarłej 20 lat temu znakomitej poetki, autorki tekstów wielu przebojów muzycznych Agnieszki Osieckiej. Także w etapie finałowym dwuosobowe zespoły miały za zadanie zinterpretować scenicznie wylosowany fragment tekstu Agnieszki Osieckiej, z czego zrodziły się niezwykle interesujące i twórcze prezentacje.

Zarówno w kategorii gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W liceum główną nagrodę zdobyła Emilia Kowalewska z I LO, wśród gimnazjalistów na pierwszym miejscu uplasowały się dwie uczennice: Aleksandra Filipow i Gabriela Wojtulewicz – obie z Gimnazjum nr 4. Nagrodę publiczności i III miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył Rafał Wyganowski (I LO). Natomiast drugie miejsce w tej kategorii wiekowej przypadło w udziale reprezentantom II LO: Bartoszowi Łosińskiemu i Dawidowi Sujacie, który również został uhonorowany przez jury nagrodą specjalną. W kategorii gimnazjów tę nagrodę zdobyła Wioletta Szyperek z Gimnazjum nr 2, którą jury nagrodziło także wyróżnieniem. Odnotujmy pozostałe sukcesy uczestników: II miejsce zajęła reprezentantka Gimnazjum w Sztabinie, Sylwia Andraka, a III – Gimnazjum nr 3, Julia Kopiczko. Wyróżnienia ponadto uzyskały: Gabriela Małgorzata Kleczkowska z Gimnazjum nr 3, Angelika Pomichter z Gimnazjum w Białobrzegach oraz Martyna Roszko z Gimnazjom w Sztabinie.

Uczestników oceniało niezależne jury w składzie: Ewa Chodacz, Janina Osewska, Jan Saczko (kategoria szkół ponadgimnazjalnych) oraz Aleksandra Szczerba, Karol Sitnik, Bartosz Świerkowski (kategoria gimnazjów).

Fundatorami nagród i okolicznościowych przypinek byli: Starostwo Powiatowe w Augustowie, Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie oraz Jadwiga Dzienis, Janina Osewska, Bartosz Świerkowski.

W trakcie konkursu odbyły się krótkie warsztaty na temat posługiwania się rekwizytem w grze scenicznej prowadzone przez Ewę Chodacz. Teatr Res Humanae po raz pierwszy wystąpił z fragmentami nowego spektaklu „Mały Książę” (w głównej roli Aleksandra Cilulko – kl. 1 ag, Gimnazjum nr 4), na którego prezentację w całości zaprasza szerszą publiczność w końcu marca.

Bożena Bendig

Angelika Pomichter i Rafał WyganowskiGabriela Wojtulewicz i Rafał SujataEmilia Kowalewska i Bartosz Łosiński w scenie finałowej

Konkurs Młodego Aktora

Konkurs Młodego Aktora

Konkurs Młodego Aktora

 

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści