Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących triumfatorami XV Powiatowego Konkursu Młodego Aktora

20 marca 2017 odbył się jubileuszowy, bo już XV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora, organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących (Bożena Bendig i Elżbieta Klekotko) pod patronatem Starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Tym razem nagroda specjalna przeznaczona była dla uczestników, którzy w pierwszym etapie prezentowali twórczość zmarłej 20 lat temu znakomitej poetki, autorki tekstów wielu przebojów muzycznych Agnieszki Osieckiej. Także w etapie finałowym dwuosobowe zespoły miały za zadanie zinterpretować scenicznie wylosowany fragment tekstu Agnieszki Osieckiej, z czego zrodziły się niezwykle interesujące i twórcze prezentacje.

Zarówno w kategorii gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W liceum główną nagrodę zdobyła Emilia Kowalewska z I LO, wśród gimnazjalistów na pierwszym miejscu uplasowały się dwie uczennice: Aleksandra Filipow i Gabriela Wojtulewicz – obie z Gimnazjum nr 4. Nagrodę publiczności i III miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył Rafał Wyganowski (I LO). Natomiast drugie miejsce w tej kategorii wiekowej przypadło w udziale reprezentantom II LO: Bartoszowi Łosińskiemu i Dawidowi Sujacie, który również został uhonorowany przez jury nagrodą specjalną. W kategorii gimnazjów tę nagrodę zdobyła Wioletta Szyperek z Gimnazjum nr 2, którą jury nagrodziło także wyróżnieniem. Odnotujmy pozostałe sukcesy uczestników: II miejsce zajęła reprezentantka Gimnazjum w Sztabinie, Sylwia Andraka, a III – Gimnazjum nr 3, Julia Kopiczko. Wyróżnienia ponadto uzyskały: Gabriela Małgorzata Kleczkowska z Gimnazjum nr 3, Angelika Pomichter z Gimnazjum w Białobrzegach oraz Martyna Roszko z Gimnazjom w Sztabinie.

Uczestników oceniało niezależne jury w składzie: Ewa Chodacz, Janina Osewska, Jan Saczko (kategoria szkół ponadgimnazjalnych) oraz Aleksandra Szczerba, Karol Sitnik, Bartosz Świerkowski (kategoria gimnazjów).

Fundatorami nagród i okolicznościowych przypinek byli: Starostwo Powiatowe w Augustowie, Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie oraz Jadwiga Dzienis, Janina Osewska, Bartosz Świerkowski.

W trakcie konkursu odbyły się krótkie warsztaty na temat posługiwania się rekwizytem w grze scenicznej prowadzone przez Ewę Chodacz. Teatr Res Humanae po raz pierwszy wystąpił z fragmentami nowego spektaklu „Mały Książę” (w głównej roli Aleksandra Cilulko – kl. 1 ag, Gimnazjum nr 4), na którego prezentację w całości zaprasza szerszą publiczność w końcu marca.

Bożena Bendig

Angelika Pomichter i Rafał WyganowskiGabriela Wojtulewicz i Rafał SujataEmilia Kowalewska i Bartosz Łosiński w scenie finałowej

Konkurs Młodego Aktora

Konkurs Młodego Aktora

Konkurs Młodego Aktora

 

Drukuj (otwiera nowe okno)